Požár lesního porostu Čestice - PODCHLUM

21. 4. 2009

Dne 20.4.2009 v 15:02 byl vyhlášen střediskem OPIS HZS Rychnov na Kněžnou požární poplach. V 15:08 byla jednotka SDH Čestice připravena k výjezdu v počtu 6+1 s vozem CAS 25 Š 706 ve složení:

Velitel-strojník:        Vladimír Javůrek

Zástupce velitele:   Zdeněk Kopecký

Hasiči:                        Josef Červinka st.

Josef Červinka ml.

Michal Provazník

Michal Javůrek

Alois Cvejn

Jednotce byl nahlášen požár lesního porostu v části obce Čestice - PODCHLUM ( u cesty spojující Čestice - Rašovice). Jednotka dojela k požáru v 15:12 a po domluvě s velitelem zásahu začaly hasit 2 proudy "C" požářiště a zároveň jsme se starali o dodávku vody do hasičských vozů všech zasahujících jednotek. Zásahu se zúčastnila jednotka SDH Častolovice, jednotka SDH Čestice a dva vozy HZS Rychnov nad Kněžnou. Zásah skončil v 16:34. Škoda díky rychlému zásahu byla minimální. Oheň se rozprostíral na ploše cca 1250 m2. Návrat na základnu byl nahlášen v 16:48. Vše se obešlo bez zranění a beze škod na technice.

Všem zasahujícím hasičům z jednotky i všem hasičům co dojeli později a pomáhli se zásahem děkuji!!!!

Video:

Fotogalerie ZDE