Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv - 2011

     

rozdelovac.jpg

 

27. prosince 2011  Pravidelný velký každoroční úklid

  27. prosince 2011 proběhl každoroční velký úklid v hasičské zbrojnici a garáži. Došlo k vyřazení již nepotřebného a vyřazeného vybavení, Zametení, urovnání vybavení, inventura, dobití autobateriíí, kontrola svítilen, vysílaček, povinné výbavy. Úklidu se zůčastnili: Jan Štěpánn, Zdeněk Kopecký, Michal Provazník.

 

  

rozdelovac.jpg

 

6. září 2011  Čerpání zatopených sklepů

  6. září v 6:42 jsme byli operačním střediskem v Rychnově nad Kněžnou vyzvání k výjezdu na čerpání zatopených sklepů po prudkém a rychlém zvýšení vodních toků po silných deštích. Čerpání probíhalo u pana Miroslava Charváta a paní Květy Hlouškové. Po dvou hodinách čerpání jsme se vrátili zpět na základnu.

 

rozdelovac.jpg

 

29. října 2011  Čištění studně na sportovním areále

 

  29. října 2011 jsme vyčerpali a vyčistili od bahna (18 kbeliků bahna + 2 ryby) z první studně na místním sportovním areále. Účast: Josef Šír, Zdeněk Kopecký, Vladimír Javůrek.

 

rozdelovac.jpg

 

21. září 2011  Čištění kanalizace

  21. září 2011 jsme kompletně čístili kanalizace u místní základní školy. Šlo o čistění kanalizace od septiku, čištění okapových odtoků, čištění kanalizace od odtokové šachty do potoka. Účast: Michal Provazník, Václav Dvořák, Josef Šír, Vladimír Javůrek.


 

rozdelovac.jpg

 

22. července 2011  Krizový štába minitoring vodních toků

22. července v 16. hodin jsme operačním střediskem v Rychnově nad Kněžnou byli vyzváni k učasti na v krizovém štábu vzniklým v Častolovicích z důvodů velkých přívalových dešťů a rychlým vzestupem vodních toků. Následně naše jednotka prováďela monitoring Zlatého potoka až k Hoděčinskému rybníku a zároveň i řeky Divoká Orlice. Ve večerních hodinách kdy vodní toky kulminovaly se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

 

rozdelovac.jpg

 

9. června 2011  Rally ORLICKÉ HORY - 11. června 2011

 

V sobotu 11. června 2011 od 08:00 startuje první ročník RALLYE ORLICKÉ HORY. Závod nepřipravují žádní zelenáči a proto nebude nouze o dech beroucí podívanou a adrenalinový zážitek. Celá rallye má 2 rychlostní zkoušky (RZ), ale každá RZ se pojede 3x, takže si rallye užijí závodníci i diváci. Start první RZ je na konci Rašovic směrem na Křivice a vede až do Nové Vsi u Voděrad. Start druhé RZ je v Česticích u silnice směrem na Častolovice (u ubytovny) a vede přes Paseky, Hřibiny a Malou Ledskou až za Velkou Ledskou. Již teď je přihlášeno přes 50 posádek, což slibuje divácky hodně lákavou podívanou. Podél trati budou stánky s občerstvením. Pořadatelskou činnost zajišťují i členové SDH Čestice a dalších okolních sborů. Přijďte se podívat, zážitek to bude určitě příjemný.

Více na www.rallyeorlickéhory.cz

rallyorlickehory.jpg 

 

 

 

 

 

 

 


 mapa-uzavirek.jpg

 

 

 

 

 mapa uzavírek a omezeních

 

 

 

 

 

 

mapa-rz.jpg

 

 

 mapa RZ

 

 


 

 

 

 

rozdelovac.jpg

 

duben 2011  Školení nositele dýchací techniky

  V dubnu 2011 jsme vybrali 3 členy ke školení nositelů dýchací techniky. Nakonec dva z vybraných se školení nemohly zúčastnit a na školení odcestoval pouze Petr Javůrek a školení úspěšně zvládl.

 

rozdelovac.jpg

 

5. června 2011  Den bezpečnostních a záchranných složek IZS - 3. června 2011

 

V pátek 3. června jsme se s naší CASkou zůčastnili dnu bezpečnostních a záchranných složek IZS, který se konal na Dobrušsském náměstí. Počasí vellice přálo a proto bylo k programu doplněn velmi nízký přelet dvou českých letounů JAS-39 GRIPEN a vrtulníku. Dále měly děti možnost si zaskotačit v hasební těžké pěně. A další zpestření bylo záchrana osoby vysící z balkónu. Hlídky policie ukázali zásah proti demonstrantům, zastavení prchajícího pachatele v automobilu, vyhledávání drog pomocí psa a spoustu dalšího. Zážitek to byl velice obohacující. 

 

fotobig1.jpg p1180499.jpg

 

 

 

 

 

 


 

 

Další FOTO ZDE


        

 

rozdelovac.jpg

 

5. června 2011  Okresní kolo hry PLAMEN 27. - 29. května 2011

 prepych_2011-032.jpgVe dnech 27. - 29. května  2011 proběhlo na fotbalovém hřišti v Přepychách okresní kolo hry PLAMEN. Z našich se zúčastnilo družstvo starších. I přes již tradiční nepřízeň počasí děti bojovaly a po menších chybách vybojovaly 14. místo z  21 soutěžních družstev.

 

 FOTO ZDE

 Výsledková listina Plamen 2011.xls 

 

rozdelovac.jpg

 

10. května 2011  Okrsková soutěž okrsku č.12 v Česticích

Dne 14. května 2011 proběhla v Česticích na sportovním areálu okrsková soutěž okrsku číslo 12 rychnovského okresu.

Výsledky:

Ženy:  1. Olešnice 36,84s
  2. Čestice 51,19s
       
Muži: 1. Častolovice 28,57s
  2. Olešnice 32,59s
  3. Velká Ledská 37,62s
  4. Čestice 1 42,10s
  5. Čestice 2 44,62s
  6. Hoděčín 46,28s
  7. Hřibiny 48,60s

 Občerstvení fungovalo na jedničku a počasí také přálo.

  rozdelovac.jpg

NOVÁ CISTERNA CAS 25 Š 706 v Česticích4.jpg

 

Dne 9. dubna 2011 jsme si přivezli novou cisternu, která byla zakoupena od HS Kostelec nad Orlicí. Hned druhý den v neděli se doplnilo vybavení a další potřebné věci budou dokoupeny.

více fotek ve fotoalbu:  Nová cisterna - duben 2011

 

Tak ať nám dobře slouží :-)

 

 

rozdelovac.jpg

 

22. března 2011  SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU

Vážení spoluobčané, v pátek dne 25. 3. 2011 od 16:00 se koná tradiční sběr železného šrotu. Hasiči žádají všechny občany aby nevynášeli šrot na ulici, ponechte ho za plotem (za bránkou) a vyčkejte až do příjezdu sběrných vozů - hasiči Vám rádi pomohou. 

Sraz pro členy SDH Čestice je v 15:45 u Čestické hospody.

      11. dubna 2011  Sběru železného šrotu se zůčastnilo 9 členú SDH Čestice. Bylo sesbíráno celkem 2,95 tun železného odpadu. Všem, kteří nám darovali i všem, kteří se zúčastnili sběru patří velké DÍKY.

 

      rozdelovac.jpg

10. března 2011   PÁLENÍ KLESTÍ A VYPALOVÁNÍ TRÁVYst_les_ohen_skolka_denik_clanek_solo.jpg

Vážení spoluobčané, jak jistě víte je Vaší povinností oznámit pálení klestí. Tuto činnost jste povinni ohlásit na Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje (OPIS HZS Královéhradeckého kraje).

 Ohlášení můžete nahlásit na telefonním čísle 950 520 600 (HZS Rychnov nad Kněžnou) nebo na internetové adrese http://paleni.hzshk.cz/

 


!!! Nahlašte veškeré pálení, protože za planný výjezd hasičů zaplatíte mnohem více než za jeden telefonát !!!

Více ZDE... 

  

rozdelovac.jpg

 

9. března 2011   SCHŮZKY MLADÝCH HASIČŮPlamen_2009_Voderady_010.jpg

 

 

Schůzky mladých hasičů pro rok 2011 začnou v pondělí 14. března 2011 od 17:00 hod. v hasičské klubovně Další schůzky budou každé další pondělí.

 

   

   rozdelovac.jpg

8. března 2011   ODJEZD CISTERNY CAS 25 Š 706

Všem bratrům a sestrám z Čestického sboru i všem příznivcům oznamujeme smutnou zprávu, že nás navždy opustila naše milovaná "Máňa" Cas 25 Š 706. Dnes 28.2.2011 v 10:38 po dlouhých hodinách oprav, podlehla nabídce německého sběratele a odjela do vzdálených krajin, odkud se již nevrátí. Za projevy soustrasti předem děkujeme. Vzpomínejte na ni v dobrém. Video z odjezdu zde..

 

 

 dscf0792.jpg

 

dscf0795.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  

Fotoalbum ZDE...

 

rozdelovac.jpg

 

23. února 2011   PRODEJ NAŠÍ CISTERNY

Z důvodů již nevyhovujícího technického stavu naší cisterny, jsme se dohodly s obcí Čestice, která je našim zřizovatelem o prodeji stávající cisterny (rok výroby 1962) a nákupu novější cisterny z HS Kostelec nad Orlicí. Po vyvěšení inzerátů se nám ozval zájemce (sběratel) z Německa, který se byl 11. února na cisternu podívat. Domluvili jsme se na opravách a3.jpg vybavení, se kterým si vozidlo odveze. Znovu jsme se sešli 19. února a podepsala se kupní smlouva. Nyní čeká starostu p. Vondráčka běhání po úřadech, aby byla cisterna schopna cesty za hranice (odhlásit na nového majitele, převozní značky, pojištění). 22. února proběhly poslední opravy a úpravy (vypuštění vody, promazání, montáž převozních značek, oprava elektroinstalace, kontrola náplní).  1. března by měla cisterna vyrazit na cestu dlouho 430 km a to po vlastní ose.

Čas strávený na opravách a úpravách:   21 hodin

Veliké poděkování patří bývalé občance Čestic Zuzce Hlouškové za tlumočení při jednáních a dále patří dík klukům co pomáhali při přípravě cisterny na cestu.

rozdelovac.jpg

 

5. února 2011   Hasičský ples

 Dne 5. února proběhl v Čestické hospodě již tradiční hasičský ples. V předprodeji bylo již 14ples-2011.jpg dní před plesem beznadějně vyprodáno. 5. února po 20. hodině byl již sál plně zaplněn a k tanci a poslechu hrála skupina Manual a spol. Vydařená tombola obsahovala 205 cen a trsalo se až do půl páté ráno. Děkujeme všem za věcné dary do tomboly, za dobrou atmosféru na plese a těšíme se na Vás při dalším plese.

 

 

 

 rozdelovac.jpg

 

7. ledna 2011   Výroční valná hromada

V pátek 7. ledna 2011 proběhla výroční valná hromada SDH Čestice. Účast byla dobrá a zúčastnili se i hosté z okolních sborů ( OSH Rychnov n. Kn. a SDH Častolovice - Jiří Řeháček, SDH Olešnice -  Václav Říha, sestra Čepelková). Na schůzi byl přijat plán na rok 2011.

Zprávy starosty, velitele a vedoucí mládeže, zde ke stažení:

zalozka-word.png  Zpráva starosty SDH Čestice - rok 2010.doc

zalozka-word.png  Zpráva velitele SDH Čestice - rok 2010.doc

zalozka-word.png  Zpráva vedoucí mládeže SDH Čestice - rok 2010.doc

rozdelovac.jpg