Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 11. 2016

 

Závod požární všestrannosti - Čestice

8.10.2016

Brzy ráno jsme se sešli „na střelnici“, abychom rozvezli stanoviště po závodní trati, připravili jídlo a pití pro soutěžící, rodiče a ostatní návštěvníky. Provedli jsme poslední kontrolu před zahájením, abychom na nic nezapdsc_0533.jpgoměli. Děti byly rozděleny do dvou kategorií, mladší a starší. My jsme měli přihlášenu jednu hlídku, starší, se startovním číslem 40.  Hlídka mladých hasičů z Čestic měla startovat ve 12 hodin, ale pro časový posun se postavili na start až ve 12:37. Děti běžely co mohly a plnily na stanovištích jeden úkol za druhým. Některé úkoly  zvládli lépe a některé se však navzdory tréninku moc nepovedly. Naše družstvo doběhlo ve velice dobrém čase 0:26:16 (12-tý čas z 35-ti starších hlídek). Ale bohužel nabrali 25 trestných minut za pokažené úkoly- střelba ze vzduchovky - 13 minut, topografie - 5 minut, uzlování - 3 minuty, první pomoc - 0 minut (zvládnutá perfektně), požární ochrana - 1 minuta a lano - 3 minuty. Toto bude ještě hodně práce, aby se děti zlepšily. S celkovým dosaženým časem 0:51:16 jsme se nakonec umístily na 19. img_20161008_105855.jpgmístě. Bylo ale na dětech vidět radost, že je žádná hlídka na trati nepředběhla a že neskončily na posledním místě. Víme, že musíme hodně pilovat střelbu, která byla žalostná. Také lanovou lávku musíme cvičit. Ale hlavně jsme se přišli zůčastnit a neskončit poslední, to se nám povedlo. Musíme ještě hodně trénovat, ale vše nejde rychle a hlavní je, aby děti kroužek mladých hasičí především bavil a chodily na něj rády. Nakonec byli spokojeni i vedoucí mladých hasičů Dana Štěpánová, Lucka Javůrková a Klára Vogelová. Dětem děkujeme za reprezentaci našeho SDH. Omlouváme se dětem, které nesoutěžili, ale museli jsme vybrat pouze 5 členů hlídky. Avšak ostatní nemusí smutnit, ještě chystáme stejný závod pro naše děti. Potom budou oceněni podle jejich dosažených výsledků. Také doufáme, že na příštím závodě, který bude za rok na podzim, to zvládneme lépe a zlepšíme i naše umístění.

Za kolektiv mladých hasičů Lucka Javůrková

img_20161008_121420.jpg

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Podzimní kolo hry Plamen - Čestice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář