Historie SDH Čestice

16. května 1876 byl založen sbor dobrovolných hasičů s počtem 20 zakládajících členů. Po celou dobu své existence se stal sbor nedílnou součástí života v obci.

V současné době má sbor 80 členů.

Sbor dobrovolných hasičů v Česticích v roce 1905.

1. řada- Kopecký Antonín, Koldinský Emil
2. řada- Izák Alois, Chaloupka Josef, Zeman Josef, Němec Josef, Vašata Váslav, Marek František, Tošovský Jan
3. řada- Izák František, Janeček František, Izák Antonín, Janeček Josef
4. řada- Němec František, Chaloupka Václav, Sajdl František, Tomeš Jiří

Sbor dobrovolných hasičů v Česticích v roce 1929.

Obrazek

1. řada- Chaloupka Václav, Vašata Václav, Zeman Josef, Sajdl František, Tomeš Jiří, Zeman František
2. řada- Koďousek Josef, Chaloupka Josef, Uhlíř Jan, Janeček Josef, Moravec Václav, Čefelín Rudolf
3. řada- Moravec Josef, Němec Antonín, Kolovratník Josef, Tomeš František

Obrazek

Slavnostní průvod k pomníku padlých v 1. světové válce při příležitosti 110-tého výročí zaločení hasičského sboru.

Obrazek

Čestná stráž při kladení věnce při příležitosti oslav 110-tého výročí založení sboru.

Při příležitosti oslav 120-tého výročí byla svolána slavnostní schůze všech členů a hostů.

Obrazek  Obrazek  Obrazek

Původní dosluhující vozidlo TATRA 805.

Obrazek

Práce hasičů je stále přitažlivá pro čestickou mládež.

Obrazek

Při příležitosti oslav 120 let založení sboru bylo zakoupeno novější vozidlo, které nahradilo již dosluhující vozidlo TATRA 805.

Obrazek

Nové auto na oslavách u příležitosti oslav 130-tého výročí SDH a 40-tého výročí založení Mateřské školy v Česticích v červnu 2006.