Požár komínového tělesa - 2.3.2018 21:22

6. 9. 2018

Dne 2.3.2018 ve 21:22 byl vyhlášen požární poplach v obci Čestice. Došlo k zahoření komínového tělesa v rodinném domě Čestice č.p. 28. Událost byla nahlášena ženou jedoucí okolo, když viděla dvoumetrové šlehající plameny z komína. Jednotka SDH Čestice do 2 minut od vyhlášení poplachu byla na základně, ale bohužel se nepodařilo nastartovat CAS25 RTHP706 z důvodů slabé baterie. Protože požár byl v těsné blízkosti hasičké zbrojnice (cca 60m), členové jednotky se na místo dostavili jiným způsobem. Před příjezdem první jednotky majitel sám zlikvidoval požár a odešel. Jednotka SDH Čestice ve spolupráci s PČR provedla průzkum, při kterém bylo zjištěno že došlo k zahoření komínového tělesa RD.  Při našem průzkumu jsme zjistili, že nedošlo k zahoření střechy ani žádných jiných hořlavých materiálů, proto jednotka čekala příjezdu jednotky HZS Rychnov nad Kněžnou a mezitím jeden člen šel najít majitele nemovitosti, aby se dostavil na místo požáru. Jednotka HZS RK provedla skenování termokamerou a následně velitel zásahu rozhodl o pročištění komínu. Dva lidi z jednotky SDH Čestice asistovali při čištění komína ze střechy a dva asistovali při čištění komína v nemovitosti. Následně po domluvě s velitelem zásahu jsme se 22:10 vrátili na základnu. Následně bylo naše vozidlo CAS25 RTHP706 dovybaveno udržovacím zdrojem, aby se již tato patálie s bateriemi neopakovala. Ke zranění osob nedošlo.

cestice-28.jpg